main_banner _reduced.jpg

TARGI BIŻUTERII JUBINALE 2017 - RELACJA

środa, 21 czerwiec 2017 20:36

Na tegoroczną 10. już edycję Międzynarodowych Letnich Targów Biżuterii i Zegarków JUBINALE zostaliśmy z Kamilem zaproszeni przez samych organizatorów czyli przez PB Group - Grupa Polska Biżuteria. Co tam robiliśmy? Byliśmy odpowiedzialni za relację Targów JUBINALE na social media. W takiej roli czuliśmy się jak ryby w wodzie! Robiliśmy zdjęcia pięknej biżuterii, kręciliśmy filmy z  modelkami, poznawaliśmy firmy jubilerskie i pisaliśmy o tym co dzieje się w trakcie targów. Jeśli nie byliście na bieżąco, to koniecznie wejdźcie na fanpage JUBINALE! i zobaczcie jak wyglądała tegoroczna jubileuszowa edycja. 

 

Trzy dni targowe minęły nam bardzo przyjemnie - na hali o pow. 5.000 m2 spotkaliśmy 230 firm jubilerskich, polskich i zagranicznych projektantów i tyle pięknej biżuterii, że nie wiedziałam na czym oko zawiesić. Po trzecim dniu szczerze żałowałam, że musieliśmy już kończyć i że targi nie trwają dłużej. Po wszystkim musieliśmy szerzej opisać to, co się tam działo.

   

Video-relacja na naszym kanale Youtube


 

10 LAT JUBINALE

Organizatorzy PB Group mają już 10. letnie doświadczenie w organizacji targów jubilerskich. Zapewne to wpłynęło na tak świetną frekwencję tegorocznej edycji JUBINALE. Kto był ten wie, jak dużo ludzi odwiedziło targi. Momentami nie dało się przejść przez korytarze, a zaparkowanie samochodu przy EXPO Kraków, mimo ogromnego parkingu, było niemal niemożliwe. 

 

Pierwszy dzień minął nam z Kamilem bardzo szybko. Zaczęliśmy od obejścia całej hali i wybrania, naszym zdaniem, najciekawszych wystawców biżuterii. Nie było łatwo, ponieważ wystawcy przyszykowali się bardzo dobrze pod względem asortymentu. Różne typy biżuterii, piękne stoiska i oryginalne ekspozycje nie ułatwiały nam wyboru :)  Po burzliwych dyskusjach wybraliśmy 8 stanowisk, które następnie odwiedziliśmy, w celu przeprowadzenia mini wywiadów. Nie będę rozpisywać się na ten temat, ponieważ efekty możecie podziwiać na fanpage'u JUBINALE.COM

 

Siedząc w naszym open space'ie, szykując materiały na kolejny dzień targowy, nawet nie zauważyliśmy jak wybiła godzina 18:00 i hala opustoszała. Zdaliśmy sobie sprawę, że musimy lecieć szykować się na kolejny punkt w naszym harmonogramie, jakim był Bal Polskich Jubilerów!  Byliśmy z Kamilem ogromnie podekscytowani tym wydarzeniem. Zanim jednak opowiem, co się tam działo, chcę zwrócić uwagę na coś, co ujęło mnie podczas pierwszego dnia, a nie jest związane stricte z biznesową częścią targów. 

 

Niecodziennie kończy się 10 lat :) Szampan przygotowany przez organizatorów był przepyszny. Niesamowite było to, że w tym całym targowym zamieszaniu znalazły się osoby, które wpadły na to, by podziękować organizatorom, życzyć im kolejnych udanych lat i sprezentować im wyjątkowe upominki. Zrobiliśmy zdjęcia niektórym z nich.

 

srebrna pamiątkowa moneta wykonana przez art studio wilkom

Jednym z prezentów był medal pamiątkowy z wizerunkiem patrona złotników Św. Eligiusza wybity z okazji 25. rocznicy założenia firmy Art Studio Wilkom Marka Korytowskiego. To limitowana seria wykonana w ilości 15 sztuk. Moneta o średnicy 45 mm i masie ok. 64g. wykonana została ze srebra.

 

 

wyszlifowany ze szkła brylant wykonany przez labera

Wyjątkowy brylant lśniący milionem barw od firmy Labera.

 

Kolejnym aspektem targów, niewidocznym na pierwszy rzut oka jest to, że targi to nie tylko biznes. Zarówno wystawcy jak i organizatorzy czekają cały rok, żeby spotkać starych przyjaciół i znajomych, którzy na co dzień rozsiani są po całej Polsce czy nawet całym świecie. W trakcie targów mają możliwość porozmawiania na spokojnie i nadrobienia zaległości. Przyjemnie było patrzeć na uśmiechy i uściski wymieniane między starymi znajomymi.

 

 

BAL POLSKICH JUBILERÓW

Muszę przyznać, że jeszcze nigdy nie byłam na prawdziwym balu, ten z okazji 10-lecia Targów JUBINALE był moim pierwszym i to w jakim stylu! 120 metrów pod ziemią w kopalni Wieliczka, w kamiennej sali Warszawa do której zjeżdżaliśmy z Kamilem windą górniczą. Na dole zastały nas pięknie zasłane okrągłe białe stoły, nastrojowe światła, kryształy soli mieniące się w ścianach oraz kobiety w pięknych balowych sukniach ozdobione wyjątkową biżuterią – coś pięknego!

 

W iście górniczym stylu bal otworzył występ Orkiestry Górniczej, zaraz po tym rozpoczęto przyznawanie nagród. Wręczono statuetki prezesom Targów w Krakowie, nagrodzeni zostali wystawcy, którzy już 10 lat współpracowali z JUBINALE, wyróżnione zostały też firmy współpracujące przy organizacji Targów JUBINALE.

 

Coś czego nie było w programie i czego nikt z obecnych się nie spodziewał, to rozdanie statuetek dla osób, które na co dzień tworzą JUBINALE. Podziękowania i nagrody wręczył sam Prezes Targów Pan Andrzej Sadowski. Atmosfera jaka panuje wśród organizatorów targów PB Group jest niecodzienna i aż miło jest patrzeć, jak świetnie się między sobą dogadują !

Po oficjalnej części balu rozpoczęła się już impreza z DJ'em więc z Kamilem odłożyliśmy aparaty i poszliśmy na parkiet. Muszę przyznać, że co jak co, ale polska scena jubilerska potrafi się bawić..:P 

 

Górnicza Orkiestra z kopalni Wieliczka

 

Dyrygent górniczej orkiestry kopalnia wieliczka

 

Bal polskich jubilerów kopalnia wieliczka

 

Bal polskich jubilerów

 

statuetki z wręczenia nagród 10 lat jubinale 2017

 

bal polskicj jubilerów jubinale 2017 10 edycja

 

Andrzej Sadowski Jubinale 2017 rozdanie nagród

 

 

 

MIĘDZYNARODOWE JUBINALE

JUBINALE jak sama nazwa wskazuje to Międzynarodowe Targi Biżuterii i Zegarków. Dlatego też oprócz polskich wystawców była też bardzo liczna grupa zagranicznych firm z Włoch, Ukrainy, Niemiec, Turcji, Wlk. Brytanii, Austrii, Litwy, Czech, Rumunii a nawet Brazylii, Singapuru czy Nepalu! Wszystkie te firmy w zasięgu ręki! 

 

Rozmawialiśmy z wieloma firmami z zagranicy, ale mnie szczególnie urzekła biżuteria firmy jubilerskiej z Rumunii Cozette Boutique, która jak się okazało, była na targach w Polsce po raz pierwszy. To jest właśnie to, co uwielbiam w targach jubilerskich - docierają do Polski firmy jubilerskie, których biżuterii nie znajdziesz w żadnym polskim butiku czy salonie! A Cozette Boutique biżuterię mają boską! Ja totalnie zakochałam się w tej biżuterii i trochę poszalałam z ilością zdobytych u nich kompletów, kolczyków i naszyjników... To taka prawdziwa biżuteria – bogata, strojna, niepowtarzalna, ręcznie robiona i pełna wyjątkowych okazów kamieni naturalnych (opali, rubinów czy szafirów)! Jestem wielką fanką Lizy Urla, która prowadzi wspaniałego bloga o biżuterii gemologue, a od jej Instagrama jestem uzależniona! To właśnie Liza Urla promuje tego typu biżuterię, jaką miała firma Cozette Boutique – bogatą i oryginalną, wykonaną w pojedynczych sztukach, z kamieniami naturalnymi. Mam nadzieję, że firma ta pojawi się w kolejnych latach na targach JUBINALE, bo na pewno w Polsce znajdzie się liczna grupa jej fanek!

 

biżuteria Cozette Boutique

 

Cozette Boutique jewellery

 

 

Cozette Boutique jewelry

 

 

 

SOBOTA – DZIEŃ OTWARTY DLA WSZYSTKICH

Targi JUBINALE są wyjątkowe jeszcze pod jednym względem. Jako jedne z nielicznych targów jubilerskich otwierają się na osoby spoza branży jubilerskiej. W ostatni dzień targowy (sobotę) na targi może wejść każdy chętny. Pamiętajcie o tym za rok, kiedy w czerwcu 2018 odbędzie się 11 edycja targów JUBINALE w Expo Kraków. Wyobraźcie sobie całą galerię handlową wypełnioną po brzegi biżuterią! Będziecie mogli sami zobaczyć tysiące wzorów, przymierzyć wyjątkowe okazy biżuterii, kupić unikatowe modele, porozmawiać z producentami czy osobiście poznać projektantów biżuterii. To atrakcja na cały dzień, jaką zapewnia Wam w Polsce tylko JUBINALE!

 

Jeżeli praca pozwoli to postaramy się też pojawić na JUBINALE Christmas Edition - drugich targach, które organizuje PB Group w Polsce. Te targi odbędą się w listopadzie w Krakowie.

 

Zapraszam Was do oglądania zdjęć oraz relacji wideo na naszym kanale YT zrobionych podczas targów.

Ponadto za parę dni ukaże się artykuł, w którym zdradzam trendy w biżuterii na sezon 2017/2018, więc zostańmy w kontakcie biżumaniacy :)

 

 

  

 

 

biżuteria modowa srebrny pozłacany choker

 

stanowisko stalowej biżuterii manoki na targach jubinale 2017

 

modowe pierścionki modne w sezonie 2018

 

męskie stalowe bransoletki

 

 

Blanka Kłoda z KINGY podczas rozmowy z projektantką biżuterii Małgorzatą Kalińską

 

biżuteria projektu Małgorzaty Kalińskiej

 

stanowisko wystawiennicze na Targach JUBINALE Małgorzaty Kalińskiej

 

Pierścionek stworzony przez projektantkę Małgorzatę Kalińską

 

biżuteria z diamentami firmy Arenart

 

Pierścionek zaręczynowy firmy Arenart

 

Biżuteria z kamieni naturalnych

 

Ekspozycja Jubinale 2017

 

strefa projektantów an JUBINALE 2017

 

Biżuteria projektancka an targach biżuterii JUBINALE 2017

 

Biżuteria artystyczna jubinale 2017

 

stanowisko wystawiennicze STEFANEK na jubinale 2017

 

Modelki promotorki jubinale 2017

 

biżuteria artystyczna firmy Wenus

 

biżuteria artystyczna firmy Wenus

 

biżuteria artystyczna firmy Wenus

 

biżuteria artystyczna firmy Wenus

 

biżuteria artystyczna firmy Wenus

 

biżuteria firmy Azurro

 

wystawa zegarków komono

 

Wystawa biżuterii na targach biżuterii i zegarków jubinale 2017

 

system antywłamaniowy dymny firmy protect

 

system antywłamaniowy dymny firmy protect

 

system antywłamaniowy dymny firmy protect

 

Wystawa biżuterii na targach biżuterii i zegarków jubinale 2017

 

Wystawa biżuterii na targach biżuterii i zegarków jubinale 2017

 

Biżuteria wystawy w legnicy biżuterii i zegarków jubinale 2017

 

Biżuteria wystawy w legnicy biżuterii i zegarków jubinale 2017

 

Biżuteria wystawy w legnicy biżuterii i zegarków jubinale 2017

 

Wystawa biżuterii na targach biżuterii i zegarków jubinale 2017

 

  

Jeśli spodobał Ci się ten post nie zapomnij nas zaobserwować na social media oraz zaglądać częściej na naszego bloga :) Pamiętaj, że w następnym artykule zdradzę trendy w biżuterii na 2018 rok :)

Będzie nam również miło jak napiszesz coś o sobie albo swoje refleksje czy pytanie w komentarzu pod postem. Do zobaczenia przy okazji następnego artykułu!

 

 

Sklep z biżuterią KINGY

Sklep z biżuterią KINGY

Sklep z biżuterią KINGY

 

OCEŃ TEN ARTYKUŁ

(9 głosów)

3 komentarzy

 • antosia_b


  czwartek, 06 lipiec 2017 13:10

  Straszna ta biżuteria ze zwierząt! Zdecydowanie wolę tradycyjną

 • Karoo


  piątek, 23 czerwiec 2017 16:50

  Sama bym chciał dostać taki diament :)

 • Anka


  piątek, 23 czerwiec 2017 12:08

  I serio można było tam wejść w sobotę? To nie jest tylko dla ludzi z branży?

  KINGY: Serio serio :) polecam w przyszłym roku, naprawdę warto :)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.