27.jpg

CO ZROBIĆ Z BIŻUTERIĄ I ZEGARKAMI, KTÓRYCH JUŻ NIE NOSIMY?

wtorek, 07 marzec 2017 13:31

Jako że na naszym blogu piszemy o biżuterii i zegarkach, to chciałam się z Wami podzielić moim nowym odkryciem. I tu Was może zaskoczę, bo nie opiszę miejsca, gdzie można kupić biżuterię i zegarki a portal, gdzie można je sprzedać.

 

Każdy z nas ma taką używaną biżuterię czy zegarki, których już nie nosi i trzyma je schowane głęboko w kuferku. Co zrobić z takimi przedmiotami? Można je nadal chomikować i liczyć, że moda na nie wróci. Wśród nas jest dużo takich chomików, które zrobią wszystko, byleby tylko nie pozbyć się swoich rzeczy, które "kiedyś mogą się przydać". Muszę przyznać, że sama jestem takim typem osoby, bo nie cierpię niczego wyrzucać. Ale trafiłam ostatnio na bardzo interesującą stronę mooney.pl, na której można sprzedać swoją niepotrzebną biżuterię czy zegarki i dostać jeszcze za nie dobre pieniądze. Oprócz tej kategorii można przekazać na skup swoją elektronikę, markowe ubrania czy książki. Można spróbować sprzedać również każdą inną rzecz ( oprócz broni, leków i produktów żywnościowych), których już nie potrzebujemy.

 

Jestem nieufna nowym serwisom, dlatego pierwsze co zrobiłam, to przeczytałam cały regulamin. Nie zobaczyłam tam jednak żadnej informacji, która by mnie zaniepokoiła, więc zdecydowałam się spróbować. Przekazałam na skup używany zegarek, który był w dobrym stanie i działał, ale jego wzór wyszedł już z mody. Okazało się, że cały mechanizm skupu przedmiotów jest bardzo prosty.

 

Jak pozbyłam się biżuterii w internetowym skupie biżuterii?

 

 • wypełniłam formularz na mooney.pl, gdzie wrzuciłam zdjęcia i opisałam mój używany zegarek;

 • czekałam na jego wycenę;

 • okazało się, że wskazana przeze mnie kwota była równocześnie zadowalająca dla mooney.pl, więc zaakceptowałam warunki, a mooney.pl automatycznie zamówiło kuriera (na ich koszt);

 • kurier odebrał zegarek, a ja na drugi dzień dostałam pieniądze na konto.

 

I tak właśnie pozbyłam się z zyskiem mojego używanego zegarka. A wszystko odbyło się według tego prostego schematu ze strony mooney.pl :

 

Dlaczego podoba mi się MOONEY.PL?

 • Bo nie poniosłam żadnego kosztu (nie musiałam płacić prowizji za skup przedmiotu jak na aukcjach internetowych);

 • Wszystko zrobiłam bez wychodzenia z domu (przez Internet);

 • Nie musiałam zakładać konta i martwić się o jego grafikę czy popularność (jak to ma miejsce na portalach sprzedażowych);

 • Pozbyłam się używanego zegarka, którego i tak bym już nie nosiła.

 

Sprzedaż paru przedmiotów naraz.

Z tej opcji jeszcze nie skorzystałam, ale na mooney.pl można też sprzedać kilka przedmiotów naraz: używaną biżuterię, zegarek, rower czy iPhone`a i to wszystko za pomocą jednej wyceny. Każdy taki przedmiot zostaje indywidualnie wyceniony. Za każdym razem można zadecydować, czy przedstawione kwoty nam odpowiadają. Jeśli nie, można negocjować i dążyć do satysfakcjonującej kwoty. Jeśli ktoś z Was spróbuje sprzedać tak kilka przedmiotów naraz, to koniecznie dajcie znać jak Wam poszło! :)

 

Mooney.pl to miejsce w którym możesz spróbować sprzedać w zasadzie wszystko. Jeśli dana rzecz nie będzie się nadawać do sprzedaży, to dostaniesz po prostu odpowiedź, że mooney.pl rezygnuje z wyceny. Ale Ty spróbowałaś! Może uda Ci się wystawić na skup inną rzecz. Sama pomyśl, ile takich niepotrzebnych przedmiotów znajduje się w twoim domu? Jeśli posiadasz rzecz, której chciałabyś się pozbyć, to spróbuj sprzedać ją na mooney.pl. Mnie zajęło to mniej niż 5 min!

 

 

 

Jeśli spodobał Ci się ten post nie zapomnij nas zaobserwować na social media oraz zaglądać częściej na naszego bloga :)

Będzie nam również miło jak napiszesz coś o sobie albo swoje refleksje w komentarzu pod postem. Do zobaczenia przy okazji następnego artykułu!

 

 

Sklep z biżuterią KINGY

Sklep z biżuterią KINGY

Sklep z biżuterią KINGY

 

OCEŃ TEN ARTYKUŁ

(4 głosów)

1 komentarz

 • Karoliii


  piątek, 17 marzec 2017 15:54

  Mam dużo takiej biżuterii, może i ja spróbuję... :)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.