17.jpg

JAK DBAĆ O SWOJĄ BIŻUTERIĘ

sobota, 12 listopad 2016 09:47

Prezentujemy 8 prostych zasad jak dbać o swoje złote i srebrne skarby. Na prawdę warto je stosować, aby zachować połysk i świeży wygląd swojej biżuterii na dłużej. Od pewnego czasu, każdy z klientów KINGY.PL otrzymuje dodatkowo specjalną instrukcję użytkowania, aby w każdej chwili mógł do niej zajrzeć i przypomnieć sobie o tych kilku prostych (i skutecznych ) zasadach.

 

8 ZASAD JAK ZADBAĆ O SWOJĄ BIŻUTERIĘ

1. Unikaj kontaktu z wodą

 Biżuterii szkodzi kontakt z wodą, zarówno z kranu jak i z morską czy z innych akwenów. Biżuterię należy zdejmować przed kąpielą lub myciem naczyń. Woda może powodować utratę połysku i przebarwienia – zwłaszcza pereł i masy perłowej. Zamoczenie biżuterii z markazytami może spowodować ich wypadanie. Elementy skórzane, kauczukowe i inne linki, które nie są odporne na działanie wody, potu, detergentów podlegają również naturalnemu zużyciu.

 

2. Chroń przed chemią

 Należy unikać kontaktu biżuterii z kosmetykami oraz detergentami. Mogą one powodować jej przebarwienie, matowienie oraz rozwarstwienie elementów wykonanych z kamieni naturalnych, pereł i bursztynu. Kosmetyki najlepiej stosować jeszcze przed założeniem biżuterii. Szczególnie groźne są  te zawierające siarkę, która wpływa na szybkie jej ciemnienie i korozję.

 

3. Zdejmuj biżuterię

 Kamienie szlachetne, naturalne i perły są narażone na wypadanie, pękanie, ukruszenie powstałe na skutek uderzenia, ściśnięcia, zahaczenia itp. Biżuterię należy zdejmować przed snem, zajęciami sportowymi, pracami domowymi i innymi, które mogą powodować jej uszkodzenie.

 

4. Nie zahacz

 Cienkie, delikatne łańcuszki wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Przy każdym zahaczeniu mogą ulec zerwaniu lub zdeformowaniu, także podczas snu. Biżuteria ze złota i srebra nie posiada norm wytrzymałościowych na ścieranie, rozciąganie czy wyginanie, dlatego po zdjęciu nie należy ich zginać, ani zbyt ciasno wiązać -  może to prowadzić do ich trwałego odkształcenia.

 

5. Uważaj na zarysowania

 Należy unikać sytuacji powodujących ścieranie się powierzchni wzorów biżuterii wykończonych w technice diamentowania, satynowania, pozłacania, gdyż jej struktura może ulec trwałemu uszkodzeniu lub starciu. Elementy pozłacane są powlekane cienką warstwą złota, która przy użytkowaniu może się wycierać, co jest naturalnym procesem i nie stanowi podstawy do reklamacji.

 

6. Dmuchana biżuterią - zachowaj ostrożność

 Biżuteria wykonana ze złota w technologii elektrofory tak zwanej „dmuchanej” wymaga szczególnej ostrożności. Na skutek uderzenia, ściśnięcia – może ulec trwałemu uszkodzeniu, najczęściej wgnieceniu.

 

7. Zadbaj o regularne czyszczenie

 Należy systematycznie oczyszczać biżuterię. Przygotowaliśmy dla Was specjalny poradnik jak dbać o biżuterię: "DOMOWE SPOSOBY NA CZYSZCZENIE BIŻUTERII". Jednak w przypadku mocno zabrudzonych egzemplarzy lepiej zrezygnować z samodzielnej próby usuwania zanieczyszczeń, zwłaszcza przy użyciu środków czyszczących i polerujących. Nasz sklep oferuje swoim klientom profesjonalne oczyszczanie biżuterii zakupionej w KINGY.

 

8. Przechowuj starannie

 Skuteczne przechowywanie biżuterii to takie, które maksymalnie ogranicza jej kontakt z powietrzem. Prostą i tanią metodą ochrony biżuterii są zwykłe woreczki strunowe. Od pewnego czasu, każdy z klientów KINGY otrzymuje woreczek strunowy, aby przechowywać w nim zakupioną u nas biżuterię. To zabezpiecza ją przed szkodliwym działaniem czynników środowiska. Zalecamy umieszczać oddzielnie każdy wyrób jubilerski (dodatkowe zabezpieczenie przed zarysowaniem) w woreczku strunowym, a następnie w kuferku bądź innym miejscu, gdzie biżuteria nie będzie narażona na zgniecenie i wilgoć.Instrukcja użytkowania biżuterii dodawana do każdego zakupu w naszym sklepie.
 
 
 
 

Jeśli spodobał Ci się ten post nie zapomnij nas zaobserwować na social media oraz zaglądać częściej na naszego bloga :)

Będzie nam również miło jak napiszesz coś o sobie albo swoje refleksje w komentarzu pod postem. Do zobaczenia przy okazji następnego artykułu!

 

 

Sklep z biżuterią KINGY

Sklep z biżuterią KINGY

Sklep z biżuterią KINGY

 

 

OCEŃ TEN ARTYKUŁ

(5 głosów)

3 komentarzy

 • Elena


  poniedziałek, 08 maj 2017 11:22

  przydatny post! będę do niego wracać. :)

 • Pokularna


  poniedziałek, 08 maj 2017 11:05

  Na szczęście nie noszę biżuterii, bo jej nie lubię - pewnie w przyszłości mi się to zmieni i będę pamiętać o tych punktach :)

 • Aleksandra


  sobota, 12 listopad 2016 11:56

  Niby proste porady, a niekoniecznie oczywiste. Bardzo fajny pomysł z dołączaniem takich informacji do biżuterii. Każdy kupujący powinien wiedzieć z czym ma doczynienia i jak zadbać o dłuższe uzytkowanie własnej biżuterii :)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.