main_banner_7 _reduced.jpg

JAK ZMIERZYĆ ROZMIAR PIERŚCIONKA

wtorek, 16 sierpień 2016 15:46

Do napisania tego artykułu zainspirowała mnie koleżanka. Zwróciła się do mnie z zapytaniem jak wybrać odpowiedni rozmiar pierścionka kupując biżuterię przez internet. W pracowni jubilerskiej mamy specjalistyczne urządzenia, które w kilka sekund pozwalają na zmierzenie rozmiaru palca. Problem pojawia się w domu, gdzie musisz poradzić sobie bez trzpienia czy obrączek miarowych. 

 

 

Obrączki miarowe i trzpień miarowy.

 

 

Jeżeli zastanawiasz się jak dobrać lub zmierzyć rozmiar pierścionka, jak domowym sposobem zmierzyć obwód palca, jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego lub obrączek ślubnych... ten artykuł jest dla Ciebie.

Poradnik, jak samodzielnie i prawidłowo zmierzyć rozmiar pierścionka lub obrączki.

Temat jest szczególnie istotny, kiedy chcesz zrobić zakupy biżuterii online i nie wiesz jaki rozmiar pierścionka wybrać. Jest kilka sposobów, które pozwolą Ci samodzielnie zmierzyć obwód palca i wybrać idealny rozmiar pierścionka. Ja pokażę Ci szybki i według mnie najprostszy sposób dostępny dla każdego i możliwy do wykonania bez wychodzenia z domu. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami, które mogą mieć kluczowe znaczenie podczas dokonywania pomiaru.

 

Co powinnaś wiedzieć przed zmierzeniem rozmiaru pierścionka?

Rozmiar palca może się wahać w zależności od:

 • Pory roku: latem palce są spuchnięte z powodu wyższej temperatury. Kiedy kupujemy pierścionki w trakcie upałów trzeba wziąć poprawkę na to, że kiedy zrobi się chłodniej, pierścionek może być luźny. Warto wtedy kupować pierścionki tak, by z lekkim oporem przechodziły przez palec w najszerszym miejscu.
 • Wysiłku fizycznego i stresu: nie powinno się mierzyć rozmiaru palca po wysiłku fizycznym. Kiedy mamy podwyższone ciśnienie, dłonie mogą być opuchnięte, przez co nie uzyskamy właściwego rozmiaru. 
 • Szerokości pierścionka lub obrączki. Mierzenie rozmiaru pierścionka różni się od mierzenia rozmiaru obrączki. Pierścionki często mają cienką szynę, dlatego pomiaru należy dokonywać adekwatnie do sytuacji. Pierścionek o szerokiej szynie powinien być od pół do jednego rozmiaru większy.

Kiedy pierścionek/ obrączka ma 5mm-7mm szerokości, powinno się wziąć pod uwagę, że nie będzie on już wchodził na palec tak lekko jak standardowy pierścionek (który ma najczęściej od 1mm do 3mm).

Kiedy pierścionek/ obrączka ma 8mm - 10 mm rozmiar powinien być większy o jeden numer.

Dlatego, żeby nie było rozbieżności we właściwym rozmiarze pierścionka, musimy pamiętać, że dokładny rozmiar pierścionka uzyskamy tylko na miarkach tej samej szerokości co pierścionek / obrączka docelowa.

 

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Potrzebne Ci będą do tego:

Mierzenie rozmiaru palca i dopasowanie jego obwodu do właściwego rozmiaru pierścionka za pomocą tabeli rozmiarów pierścionków - KINGY.

 1. Wytnij z kartki długi pasek o szerokości przypominającej szerokość pierścionka.
 2. Zaznacz na pasku kreskę w miejscu, które będzie służyło jako początek pomiaru.
 3. Obwiń pasek wokół palca, którego rozmiar chcesz zmierzyć. Pamiętaj, że często zdarza się tak, że kostka w palcu przed miejscem gdzie nosisz pierścionek potrafi być szersza niż palec. Musisz wziąć to pod uwagę podczas pomiarów. 
 4. Zaznacz na pasku kreskę w miejscu, gdzie zawinięty pasek zrównuje się z kreską, którą zaznaczyłaś wcześniej.
 5. Pamiętaj, że kartka, w porównaniu do pierścionka, prawie nie ma grubości, więc w trakcie mierzenia powinna tylko lekko przylegać do palca. Na pewno nie powinna go obciskać, bo pomiar nie będzie miarodajny.
 6. Zmierz odległość zaznaczonych przez Ciebie kresek na pasku. Jest to obwód twojego palca.
 7. Sczytaj z tabeli rozmiarów dla pierścionków jaki masz rozmiar pierścionka na podstawie uzyskanego w trakcie mierzenia obwodu.

 

Osobiście radzę dobierać rozmiar pierścionka bardzo starannie. Najlepiej dokonać jest pomiaru co najmniej dwa razy, żeby wyeliminować ewentualne błędy.

Jeżeli nosisz pierścionki i posiadasz w swojej kolekcji jakiś w odpowiadającym Ci rozmiarze możesz skorzystać z poniższej metody.

Mierzenie rozmiaru pierścionka na podstawie już posiadanego pierścionka.

 1. Wytnij z kartki długi pasek o szerokości przypominającej szerokość pierścionka.
 2. Zaznacz na pasku kreskę w miejscu, które będzie służyło jako początek pomiaru lub nożyczkami skróć pasek wyrównując go.
 3. Wsadź pasek od wewnątrz pierścionka tak by dokładnie przylegał do jego ścianek i pokrył cały obwód. 
 4. Zaznacz na pasku kreskę w miejscu, gdzie zawinięty pasek zrównuje się z kreską(lub początkiem paska), którą zaznaczyłaś wcześniej podczas pkt 2.
 5. Zmierz odległość zaznaczonych przez Ciebie kresek na pasku. Jest to obwód twojego palca.
 6. Sczytaj z tabeli rozmiarów dla pierścionków jaki masz rozmiar pierścionka na podstawie uzyskanego w trakcie mierzenia obwodu.

 

Mam nadzieję, że dzięki temu prostemu zabiegowi, nie będziesz mieć już problemu ze sprawdzeniem rozmiaru pierścionka czy obrączki. 

 

 

ZOBACZ PIERŚCIONKI ZE SKLEPU Z BIŻUTERIĄ KINGY.PL

 

 

 

Jeśli spodobał Ci się ten post nie zapomnij nas zaobserwować na social media oraz zaglądać częściej na naszego bloga :)

Będzie nam również miło jak napiszesz coś o sobie albo swoje refleksje w komentarzu pod postem. Do zobaczenia przy okazji następnego artykułu!

 

 

Sklep z biżuterią KINGY

Sklep z biżuterią KINGY

Sklep z biżuterią KINGY

 

 

OCEŃ TEN ARTYKUŁ

(13 głosów)

7 komentarzy

 • arlekin


  niedziela, 20 sierpień 2017 16:31

  Bardzo przydatna jest ta tabelka z obwodem i rozmiarem pierścionka :)

  KINGY: Kupowanie biżuterii przez internet to trudna sprawa... staramy się to jak najbardziej ułatwić i uprościć :)

 • blabla


  czwartek, 10 sierpień 2017 09:30

  a co jak ja mam obwód 79mm?

  KINGY Jeżeli proces mierzenia przebiegł dokładnie tak jak w naszej instrukcji to jest to rozmiar niestandardowy. W takim przypadku zamawiając pierścionek w sklepie internetowym można podać obwód palca lub idąc wzorem rozmiar=(obwód palca - 40), ma Pan/Pani rozmiar 39.

 • Asia


  wtorek, 04 lipiec 2017 23:44

  Przejrzałam kilka tego typu postów, ale ten w końcu jest napisany zwięźle i rzeczowo. Super!

 • Smithb14


  wtorek, 10 styczeń 2017 04:15

  It is actually a nice and helpful piece of information. I am happy that you simply shared this helpful information with us. Please stay us informed like this. Thank you for sharing. efgebeceeegdebad

  KINGY: Thank You for nice feedback. I will reply when new articles will appear. Have a beautiful day :)

 • mamashouse


  wtorek, 20 wrzesień 2016 22:01

  Bardzo przydatny artykuł.

 • dominika


  niedziela, 28 sierpień 2016 09:45

  Brdzo ciekawy i przydatny post ! :)

  doblazness.blogspot.com

 • Jola


  sobota, 27 sierpień 2016 12:01

  Bardzo przydatny artykuł. Zawsze miałam z tym problem i bałam się kupować pierścionki przez internet.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.